Upravit stránku

PETROF Art Family je volné sdružení profesionálních pianistů a významných světových i tuzemských umělců, kteří sympatizují se společností PETROF a obdivují kvalitu a krásu našich nástrojů. Cílem sdružení je propojit nadané umělce napříč hudebními žánry a zprostředkovat úžasné hudební zážitky posluchačům po celém světě.

Členové PETROF Art Family

Jitka Čechová

Vynikající česká klavíristka Jitka Čechová je za své interpretační kvality ověnčená celou řadou ocenění na českém i mezinárodním poli. Těžiště jejího repertoáru představují díla českých autorů, přičemž nejbližší jejímu hudebnímu srdci je Bedřich Smetana. K nejčerstvějším úspěchům patří prestižní cena BBC Music Magazine Adward, jež Smetanovo Trio získalo v březnu 2017 za nahrávku hudby Bohuslava Martinů, která byla natočena ve Studiu Martínek v Praze na klavír PI Orchestra z roku 1979.

Více informací

Jitka Čechová
ANTONIO FORMARO

antonio formaro

Jeden z nejlepších argentinských pianistů. Je považován za předního světového specialistu na dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, jehož studiu věnoval významnou část svého profesního života. Kritici obdivují především brilantní technické dovednosti a hloubku jeho interpretace.

Více informací

Jitka fowler fraňková

Uznávaná česká pianistka Jitka Fowler Fraňková vyniká svou technikou a její doménou je romantická klasická hudba. Repertoár této osobité umělkyně je však velmi široký. Hudební znalce dokáže uhranout citlivým přístupem ke ztvárnění děl mnoha skladatelů.

Více informací

JITKA FOWLER FRAŇKOVÁ
Milan Franěk

Milan Franěk 

Vynikající a uznávaný pedagog ve svém oboru. Vedl mistrovské klavírní kurzy na řadě renomovaných hudebních univerzit napříč celým světem. Je specialista na jazzové etudy, které jsou v jeho podání fantastické.

 

Více informací

Ivo Kahánek 

Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.

 

Více informací

Ivo Kahánek
Karel Košárek

Karel Košárek

Karel Košárek je žádaný český klavírista, který vyniká nejen na poli sólovém, ale spolupracuje také s předními orchestry. Absolvent Hudební fakulty AMU v Praze a Southern Methodist University v Dallasu je vítězem Smetanovské klavírní soutěže, Corpus Christi piano competition a laureátem Walter Naumburg Competition v New Yorku. Recitály v uplynulých sezónách v New Yorku, Dallasu, Palm Beach, Calgary, Tel Avivu, Petrohradu a Bangkoku, stejně jako koncertní vystoupení v Evropě a Japonsku dokumentují jeho mezinárodní umělecké aktivity.

Více informací

vít kříšťan 

Vít Kříšťan je jeden z největších talentů jazzové klavírní scény u nás. Vedle vyučování a natáčení CD pravidelně koncertuje a je součástí mnoha hudebních projektů. Jeden z posledních velkých úspěchů je deska projektu Prague six, která byla nahrána ve spolupráci s českým big bandem Concept Art Orchestra a byla oceněna cenou Anděl za nejlepší jazzovou desku roku 2015.

Více informací

Vít Kříšťan
PETROF PIANO TRIO

PETROF PIANO TRIO 

PETROF PIANO TRIO vzniklo v roce 2009 z iniciativy houslisty Wihanova kvarteta Jana Schulmeistera. Jeho členy jsou renomovaní komorní hráči, kteří do souboru přináší zkušenost již třicetileté koncertní činnosti houslisty a „mladší hudební krev“ klavíristky a violoncellisty. Ve stejném roce se soubor stal rezidenčním triem společnosti PETROF, která svou tradicí a kvalitou soubor zaštítila a jen podtrhuje záměr umělců o spojení umění na té nejvyšší úrovni.

Více informací

petr malásek 

Významný český skladatel a klavírista, který složil hudbu k téměř dvěma stovkám filmů, seriálů, divadelních her a inscenací. Jeho repertoár je široký. Svým srdcem zřejmě nejvíce tíhne k jazzu, vyniká ale také v hudbě klasické, populární, filmové či scénické.

Více informací

Petr Malásek
Debashish Chaudhuri

debashish chaudhuri

Hluboké hudební cítění a strhující interpretace dirigenta Debashishe Chaudhuriho vychází z unikátního spojení indické a evropské kultury. Má bohatý repertoár a rád objevuje zajímavá symfonická díla, která jsou inspirována Indií či Asií.

Více informací

JANA chaudhuri

Jana Chaudhuri patří mezi výrazné talenty nastupující generace klavíristek. Vnímá hudbu velmi hluboce, z čehož vyplývá procítěnost každého zahraného tónu. Kromě sólové hry se intenzivně věnuje hře komorní a pravidelně spolupracuje s významnými českými orchestry.

Více informací

Jana Chaudhuri, Baijing, China
Tomáš Jeřábek

tomáš jeřábek

Tomáš je dokonalým profesionálem. Kromě výtečné hry na klavír se věnuje také zpěvu. O jeho kvalitách hovoří řada ocenění v pěveckých soutěžích. Jako hudební skladatel scénické hudby spolupracuje s J.A.Pitínským a dále studuje obor „Muzikologie“ v Olomouci. Roku 2016 získal druhé místo v celostátní soutěži Pianista roku v Praze. Tento rok také reprezentoval společnost PETROF s nástrojem P 173 Breeze na olympiádě v Rio de Janeiru.

Více informací

matyáš novák

Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ferenze Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Není proto divu, že je pravidelným vítězem mnoha národních i mezinárodních soutěží. A právě jedno z jeho posledních prvenství na BRADSHAW & BUONO INTERNATIONAL PIANO COMPETITION, mu otevřelo dveře do nejslavnější hudební síně světa, Carnegie Hall, kde v květnu 2017 vystoupil.

Více informací

MATYÁŠ NOVÁK
DUO PETROF

duo petrof

V koncertním DUO PETROF excelují brilantní klavíristé Anatoly Zatin a Vlada Vassilieva. Jejich společnou hru oceňují diváci a posluchači v Americe, Evropě i Asii. Tato dvojice uchvacuje svou charakteristicky dynamickou hrou, originalitou a kreativitou. Společně položili nové standardy čtyřhry, ve které excelovali mimo jiné i v Carnegie Hall. Jejich poslední album s názvem "DUO PETROF plays ANT.PETROF“, které vyšlo v dubnu 2017, vzniklo v úzké spolupráci s naší společností.

Více informací

Jan Schulmeister

Český klavírista pocházející ze známé hudební rodiny Černých – Schulmeisterů patří mezi nejmladší členy PETROF Art Family. Hře na klavír se věnuje od svých pěti let. Do těchto dní má na svém kontě přes 30 vítězství a mimořádných ocenění z domácích i mezinárodních soutěží. Přijal též pozvání na účinkování v rámci významných hudebních festivalů, například Pražské jaro a Smetanova Litomyšl.

Více informací

Jan Schulmeister
Jan Smigmator

JAN SMIGMATOR

Je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21. století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Více informací

Jan Veselý

Jan přináší do PETROF Art Family „čerstvý vítr“ a je důkazem, že toto umělecké seskupení není žánrově omezené. Pohybuje se na hraně několika z nich a dokáže propojit zdánlivě neslučitelné. Jeho projekty, ať už v roli interpreta či skladatele, vynikají svou invencí a originalitou.

Více informací

Jan Veselý
Thomas Zaruba

Thomas Zaruba

Tento francouzský klavírista s českými kořeny skládá a improvizuje hudbu na základě emocí, které ho každodenně obklopují. Jeho české dědictví se promítlo především při tvorbě bestsellerového alba "Slow Down", které kromě CD nechal zvěčnit na modré vinyly v Loděnici - nejstarší a největší vinylové továrně na světě. Skladby alba „Slow Down“ přednesl poprvé živě na Českém velvyslanectví v Paříži v rámci slavnostního ceremoniálu při příležitosti nástupu nového ambasadora Petra Druláka.

Více informací

Richard Pohl

Richard Pohl je český klavírista a pedagog. Po absolutoriu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a mnoha koncertních vystoupeních v ČR I zahraničí se rozhodl přijmout nezvyklou výzvu – dovézt českou klavírní hudbu do Číny. Od té doby pořádá množství recitálů české klavírní hudby v mnoha čínských provinciích, které jsou velmi oceňované publikem i odbornou kritikou.

Více informací

Xingxing Wang

Xingxing Wang - Pohlová je čínská sopranistka. Studovala na Novém Zélandu a v Německu a vystupovala po celém světě jak na jevišti, tak s orchestrem. Často též pořádá recitály, kde představuje její hlavní hudební vášeň – uměleckou píseň. V repertoáru má několik stovek uměleckých písní v několika jazycích. Kromě toho vystupuje na operním i muzikálovém jevišti a skvěle ovládá i jazzové standardy a tradiční čínské písně.

Více informací

Lukáš Klánský

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupením na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. Je členem úspěšného Lobkowicz tria a pravidelně koncertuje s předními českými umělci, jako jsou například Václav Hudeček, Kateřina Javůrková, Jana Boušková nebo světově proslulé Pražákovo kvarteto.

Více informací

Ema Jedlička Gogova

Česko-makedonská pianistka a pedagožka, členka ČSVA, členka Klubu moravských skladatelů, umělecká ředitelka-předsedkyně Spolku Intercultural Creative Life. Svá studia zakončila na FMU ve Skopje ve třídě prof. Stely Slejanské a na JAMU v Brně ve třídě prof. Zdeňka Hnáta. Následně ji formovala profesorka londýnské Royal College of Music Norma Fisher.

Více informací

Yuval Salomon

Yuval Salomon je klasická klavíristka a hudební aranžérka. Na klavír hraje od 9 let a hudbu studovala na střední škole. V roce 2016 si založila kanál na YouTube, který obsahuje její vlastní interpretace známých písní a klasických skladeb prostřednictvím filmových videoklipů. Její kanál získal již více než 245 000 odběratelů a miliony zhlédnutí z celého světa.

Více informací

Fiona Guo

Čínská klavíristka Fiona Guo hraje na klavír od svých 4 let. Později pod vedením Hong Yuhui a Shi Shucheng odstartovala svou profesionální hudební kariéru. Vystudovala na katedře hudebních věd na Communication University of China. Ve svých studiích pokračovala na Thorntonské škole hudby na univerzitě v jižní Kalifornii, kde studovala hru na klavír u profesorky Antoinetty Perryové. Svou první cenu vyhrála v roce 2015 v mezinárodní soutěži ve hře na klavír v Lansum v Kalifornii.

Více informací

Alexandra Kuznetsova

Ruská pianistka Alexandra Kuznetsova vystupuje pod uměleckým jménem Gamazda. Narodila se v Moskvě do muzikantské rodiny a na klavír začala hrát už ve 3 letech. V roce 2014 absolvovala s vyznamenáním Moskevskou státní konzervatoř P. I. Čajkovského a získala nejvyšší ocenění ze soutěží po celém Rusku i ze soutěží mezinárodních.

Více informací

Karim Kamar

Karim Kamar je současný klasický pianista a skladatel z Londýna. Sólově vystupuje od roku 2013 a od té doby si vybudoval pověst vynikajícího skladatele a interpreta. Hrál téměř na všech významných hudebních místech v Londýně, včetně The Jazz Cafe, The Forge, Ronnie Scotts a The Royal Albert Hall.

Více informací

Michal Horák

Michal Horák je mladý zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, který kromě muziky stíhá také studium Pedagogické fakulty UK. V roce 2021 vyhrál v kategorii Objev roku ankety popularity Český Slavík 21. U posluchačů boduje citem pro situační humor, jistou sympatickou bezstarostností i umem vtipně a trefně glosovat každodennost.

Více informací

Jiří Pavlík

Jiří Pavlík je královéhradecký muzikant, multiinstrumentalista, moderátor a pedagog. Od dětství hraje na klavír, kytaru, klarinet a na saxofon. Od roku 1986 byl členem BigBandu Miroslava Mužíka a od roku 2012 tento orchestr, již pod jménem BigBand Jiřího Pavlíka, vede.

Více informací

Norbert Daniš

Norbert se hře na klavír věnuje od svých 4 let a noty uměl číst dříve než dětské knížky. Klavíru se věnoval nejprve pod vedením svého otce, později navštěvoval uměleckou školu, kterou dokončil s vyznamenáním nejlepšího absolventa.

Více informací

Ren Congcong

Ren Congcong se začala učit na klavír ve čtyřech letech u slavného dirigenta Jin Chenghua a poté u Guan Changxin. Již v mladém věku excelovala v řadě soutěží: Hope Cup, kde získala první místo, Heintzman Cu, odkud si odnesla nejvyšší ocenění, Xinghai Cup (profesionální skupina), kde skončila na druhém místě a Hong Kong Open, kde získala první místo. Během střední školy získala plné stipendium na hudební škole Eastman ve Spojených státech a hudební škole Schubert v Rakousku.

Více informací

Edoardo Brugnoli

Edoardo Brugnoli je italský pianista, pedagog a hudební aranžér. Navzdory klasickému vzdělání se v posledních letech začal zajímat o moderní hudbu, zejména o anime hudbu a soundtracky.

Více informací

Terezie Fialová

Terezie Fialová patří mezi přední české pianisty. Vystudovala sólový klavír na AMU v Praze a komorní hru na Hochschule für Musik und Theater Hamburk. Představila se na mezinárodních pódiích jako jsou mnichovský Gasteig, pařížské Auditorium de Louvre, Kennedyho centrum ve Washingtonu, Oriental Arts Center v Šanghaji nebo švýcarské Vevey.

Více informací

Bai Jingzhi

Slavný pianista a pedagog Bai Jingzhi je v Číně oceňován a považován za jednoho z mladých talentů. Učí hru na klavír na hudební fakultě Normal University hlavního města Pekingu. V posledních letech se pan Bai aktivně věnuje hře na klavír v mnoha oblastech, například komorní hudbě, multiklavírnímu souboru a sólové hře.

Více informací

Klára Gibišová

Mladou nadějnou pianistku Klárku přivedly k hudbě starší sestry, které hrály na příčnou flétnu a klarinet. Už v necelých třech letech je doprovázela a sama začala hrát dětské písničky a koledy. Následně se jí ujala paní profesorka Taťána Vejvodová. K jedné hodině týdně postupně přidávala další a další soukromé lekce a výuku směřovala k prvním koncertům a soutěžím. Excelovala na mezinárodních klavírních soutěžích v Římě, Bernu, Bruselu nebo Paříži.

Více informací

Liu Aile

Liu Aile se narodil do rodiny plné hudebníků, což ho přivedlo ke studiu na národní hudební akademii Čajkovského v Kyjevě. Po návratu do Číny pokračoval ve studiu jazzového klavíru u jazzového kytaristy Zhao Wei a jazzového pianisty Zheng Yuxinga. Ve studiích pokračoval na hudební akademii v Krakově u slavného evropského jazzového pianisty Piotra Wylzola a polského národního pokladu Joachima Mencela a získal zde magisterský titul.

Více informací

Nora Lubbadová

Mladá pianistka Nora Lubbadová je mimořádným klavírním objevem. Již ve čtyřech letech si vyžádala klavírní lekce a stala se žákyní PaedDr. J. Šnederflerové. V současné době je studentkou Vysoké školy hudebních umění ve Vídni pod vedením profesora Vladimira Kharina. Doposud se zúčastnila desítek soutěží. V sedmi letech, kdy poprvé vystoupila s orchestrem, byla tak okouzlena hudbou, že chtěla na pódiu zůstat.

Více informací

Alisa-Mariia Vorokh

Alisa-Mariia Vorokh je jednou z nejslibnějších mladých ukrajinských klavíristek. Žije v Oděse a je studentkou Iryny Didushokové. Její matka je operní pěvkyně a otec textař a hudební skladatel. Získala první místa na mezinárodních klavírních soutěžích jako: „Talants“ (Kyjev, Ukrajina, 2022), Mezinárodní hudební soutěži King’s Peak (Kalifornie, USA, 2021), „Estrellas Brillantes“ (Španělsko, 2021) a dalších.

Více informací

Karel Havlíček

Český hudební skladatel a multiinstrumentalista Karel Havlíček žijící v Praze a v Los Angeles se v posledních letech věnuje především skládání hudby pro televizní seriály a film. Jeho tvorba se objevila v HBO Europe, amerických streamovacích službách i v seriálech České televize. V průběhu let Karel složil hudbu k mnoha zahraničním i českým reklamám a vytvořil hudební design pro televizní stanice, divadelní představení a charitativní spoty.

Více informací

Thomas Krüger

Nadaní hudebníci z celého světa dokáží svým hudebním uměním pohnout lidskými emocemi. Thomas Krüger, původem z Berlína, rozhodně patří mezi takové hudebníky. Svou hrou na klavír umí zaujmout i inspirovat všechny své posluchače. Jak tomu často bývá v reálném životě, jeho talent mu sám o sobě dosáhnout průlomu nepomohl. Ke zlomu v jeho kariéře došlo během výletu do Paříže.

Více informací

Mada & Hugh Piano Duo

Duo Mada & Hugh, které tvoří rumunská pianistka Mădălina-Claudia Dănilă a korejsko-americký pianista Hugh Sung, je proslulé svými inovativními výkony pro čtyřruční klavír. Zvítězili v hlavních soutěžích na London International Competition 2024 a Charleston International Competition 2023. Společně přinášejí do svých vystoupení klasické mistrovství a moderní inovace, které okouzlují publikum po celém světě svou výjimečnou uměleckostí a synergií.

Více informací

Eva Varhaníková

Slovenská pianistka Eva Varhaníková je držitelkou několika ocenění z domácích i mezinárodních klavírních soutěží. Koncertovala doma i v zahraničí (Anglie, Rusko, Česká republika, Polsko, Slovinsko, Litva, Finsko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Ukrajina, Island). Spolupracovala s domácími a zahraničními orchestry a jako komorní hráčka také s několika interprety. Realizovala četné veřejné nahrávky pro Slovenský rozhlas. Premiérovala několik děl slovenských autorů (P. Špilák, J. Iršai, E. Krák aj.).

Více informací

Li Yue

Li Yue, první sólistka Čínského národního symfonického orchestru, působí jako hlavní klavíristka souboru a klavírní kouč sboru. Narodila se do hudební rodiny v Pekingu, začala hrát na klavír ve třech letech a své sólové debutové vystoupení měla v pěti letech. Studovala na Centrální konzervatoři hudby, kde získala magisterský titul v oboru klavírní hry s vyznamenáním. Během let vystupovala v Evropě i Asii a účastnila se prestižních akcí, jako je Margess International Festival ve Švýcarsku a Mahler Festival v Itálii.

Více informací

Marian Varhaník

Marian Varhaník je multižánrový hudebník, zpěvák, skladatel a také organizátor hudebních akcí zaměřených na prezentaci interpretačního umění v oblasti klasické hudby i jazzu (s prezentací akustických klavírů). Na hudební scéně se poprvé objevil již koncem 80. let. Během studií na vysoké škole působil jako klávesista skupiny Metalinda, se kterou se v roce 1988 zúčastnil finále Bratislavské lyry. Již tehdy spolupracoval na aranžmá mnoha hitů této skupiny a podílel se na jejich nahrávání ve studiích.

Více informací

Li Le

Li Le je pianistka, docentka na Centrální konzervatoři hudby a ředitelka Společnosti komorní hudby Čínské hudební asociace.

Od roku 1994 studovala na přidružených školách Centrální konzervatoře pod vedením profesorů Wu Yuana, Lai Yuanpeie a Li Qifanga. V roce 2001 odjela do Německa, kde studovala u profesorek Karin Merle a Michaela Endrese a rovněž u pianistky Marthy Argerich.

Více informací

Pokud vás zaujal některý z členů PETROF Art Family nebo chcete zjistit více informací o tomto projektu, neváhejte a kontaktujte nás na e-mailu lorencova@petrofgallery.cz

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti